Търсене в този блог

петък, 1 ноември 2024 г.

От Велинград до Антарктида

 

Пътуване с ученици и г-жа Дарина Делчева и г-жа Диана Тенева до Велинград като част от проекта за образователни маршрути беше изпълнено с приключения и нови впечатления. В града посетихте местния музей, където учениците имаха възможност да се докоснат до историята и културата на региона, разглеждайки експонати, които илюстрират миналото на Велинград и околностите му.

След това се отправихме към едно от най-вълнуващите преживявания на пътуването – пътуване с теснолинейката до гара Аврамово, която е най-високо разположената гара на Балканския полуостров с надморска височина 1267,4 м. Това пътуване беше не само живописно, но и изпълнено с малко неочаквана доза приключение – по време на пътуването влакът просто отказа.  Въпреки това, времето, прекарано в изчакване, се оказа особено полезно и интересно, защото успяхме да се срещнем с корабен инженер, който скоро отплаваше с българската мисия към Антарктида. Имахме уникалната възможност да разговаряме с него и да научим повече за подготовката на експедицията в един от най-екстремните региони на света.









На третия ден от пътуването ни посетихме Парк острова в Пазарджик, където учениците можеха да се разходят сред природата, да се отпуснат и да се насладят на зелени площи и спокойна обстановка.







Цялото пътуване беше комбинация от образование, приключения и лични срещи с професионалисти, които вдъхновяват младите хора да изследват света около себе си.

Четири години традиция, безброй спомени и едно незабравимо приключение. Следите, които оставяме по пътищата на България

  За четвърта поредна година превърнахме края на учебната година в истински празник на приятелството, знанието и приключенията. Традицията д...