Търсене в този блог

събота, 28 юни 2025 г.

Там, където морето среща историята: нашето незабравимо приключение

 


Има пътувания, които просто минават… и такива, които остават завинаги в сърцето. Нашето морско приключение беше именно такова – изпълнено с красота, история, смях и безброй щастливи моменти.

Още с първата спирка усетихме, че ни очаква нещо специално. В Сливен посетихме Къща-музей „Хаджи Димитър“ – място, пропито с духа на един от най-смелите български революционери. Там историята оживява тихо, но силно – в разказите, в предметите, в усещането за време, което не бива да забравяме. Това беше нашият първи досег с вдъхновението, което щеше да ни съпътства през цялото пътуване.


След това… морето!
Слънчев бряг ни посрещна с топъл пясък, солен въздух и безкрайна синева. Смях, игри, пръски вода и безгрижни мигове – всичко се сля в една истинска морска магия. Вълните сякаш разказваха свои истории, а изгревите и залезите рисуваха картини, които не могат да се опишат с думи. Там създадохме спомени, които ще пазим дълго.

Вторият ден ни отведе на едно от най-красивите места по българското Черноморие – Несебър. Градът ни плени със своята атмосфера – тесни калдъръмени улички, древни църкви и гледки към морето, които спират дъха. Несебър не е просто място – той е усещане. Вълнуващ, романтичен и сякаш малко вълшебен, той ни накара да се изгубим във времето и да се насладим на всяка крачка.


Третият ден донесе още едно незабравимо преживяване – посещението на остров Света Анастасия. Малък, но изпълнен с история и чар, островът ни посрещна с тишина, морски бриз и усещане за нещо различно. Разходката там беше като бягство от шума – място, където природата и миналото се срещат по един удивителен начин.

Тези три дни бяха повече от екскурзия – те бяха емоция, която ни обедини. Смях, приятелство, открития и вдъхновение – всичко това събрахме в един спомен, който ще носим със себе си.

Защото понякога най-хубавите истории започват с едно просто решение:
да тръгнеш… и да преживееш.




 

неделя, 8 юни 2025 г.

В полите на Рила, Кюстендилската котловина и подножието на Осогово.

 

На 7 и 8 юни с шестокласниците на Паисий  се впуснахме в незабравимо приключение по маршрута „В полите на Рила, Кюстендилската котловина и подножието на Осогово“. Още с пристигането ни в Сапарева баня бяхме впечатлени от мощния гейзер, който сякаш изригваше енергията на земята.

Продължихме към величествената крепост Цари Мали град, където историята оживя пред очите ни, а гледките спираха дъха. Посещението ни в Рилски манастир ни потопи в тишина, духовност и красота, които трудно се описват с думи. Разбира се, че опитахме и от мекичките на бай Асен, божествено вкусни !




В Кюстендил се разходихме до крепостта Хисърлъка, откъдето се откриваше невероятна панорама, а в местността Ючбунар се насладихме на спокойствието на природата.
Минахме през подземен минен музей в Перник.

Това пътуване не беше просто екскурзия – то беше истинско преживяване, изпълнено с емоции, нови знания и незабравими спомени, които ще останат с нас завинаги.

Четири години традиция, безброй спомени и едно незабравимо приключение. Следите, които оставяме по пътищата на България

  За четвърта поредна година превърнахме края на учебната година в истински празник на приятелството, знанието и приключенията. Традицията д...