Търсене в този блог

неделя, 8 юни 2025 г.

В полите на Рила, Кюстендилската котловина и подножието на Осогово.

 

На 7 и 8 юни с шестокласниците на Паисий  се впуснахме в незабравимо приключение по маршрута „В полите на Рила, Кюстендилската котловина и подножието на Осогово“. Още с пристигането ни в Сапарева баня бяхме впечатлени от мощния гейзер, който сякаш изригваше енергията на земята.

Продължихме към величествената крепост Цари Мали град, където историята оживя пред очите ни, а гледките спираха дъха. Посещението ни в Рилски манастир ни потопи в тишина, духовност и красота, които трудно се описват с думи. Разбира се, че опитахме и от мекичките на бай Асен, божествено вкусни !




В Кюстендил се разходихме до крепостта Хисърлъка, откъдето се откриваше невероятна панорама, а в местността Ючбунар се насладихме на спокойствието на природата.
Минахме през подземен минен музей в Перник.

Това пътуване не беше просто екскурзия – то беше истинско преживяване, изпълнено с емоции, нови знания и незабравими спомени, които ще останат с нас завинаги.

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Краят на една учебна година, изпълнена със спомени

Завършихме учебната година по най-красивия начин – с три дни, изпълнени с приключения, смях, приятелство и незабравими емоции. Пътуването ни...