Търсене в този блог

неделя, 28 юни 2026 г.

Краят на една учебна година, изпълнена със спомени



Завършихме учебната година по най-красивия начин – с три дни, изпълнени с приключения, смях, приятелство и незабравими емоции.

Пътуването ни отведе до морския Несебър – град, в който историята и морето се срещат, за да разказват своите вечни истории. Разходихме се по спокойните води на река Ропотамо, потопени в красотата на едно от най-вълшебните кътчета на България. Възхитихме се на величественото скално образувание „Лъвска глава“, а природата на резерват Ропотамо ни напомни колко прекрасен и необятен е светът около нас.

Вечерта старият Несебър ни посрещна с романтиката на своите калдъръмени улички, старинни къщи и светлини, които сякаш пазят спомените на поколения. А морето беше нашият най-верен спътник – посрещахме изгревите с усмивки и изпращахме залезите с благодарност за всеки споделен миг.

Но най-ценни не бяха местата, които посетихме. Най-ценни бяха хората, с които ги преживяхме. Усмивките, разговорите, шегите, общите снимки и моментите, които не могат да бъдат описани с думи, а остават завинаги в сърцето.

Учителската професия е много повече от уроци и оценки. Тя е привилегията да бъдеш част от израстването на младите хора, да споделяш с тях не само знания, но и преживявания, които изграждат спомени за цял живот. Времето, прекарано заедно извън класната стая, ни сближава, учи ни да се доверяваме един на друг и ни напомня колко важна е силата на общността.

Това тридневно приключение постави красив финал на още една учебна година. Година на предизвикателства, успехи, нови приятелства и безброй усмивки.

Нека запазим тези спомени като малки съкровища в сърцата си и да продължим напред с вдъхновение, мечти и вяра, че най-хубавите моменти тепърва предстоят.














неделя, 7 юни 2026 г.

Четири години традиция, безброй спомени и едно незабравимо приключение. Следите, които оставяме по пътищата на България

 

За четвърта поредна година превърнахме края на учебната година в истински празник на приятелството, знанието и приключенията. Традицията да пътуваме заедно с учениците ни отново ни отведе към едни от най-красивите и вдъхновяващи места в България.

Първата ни спирка беше храм-паметникът „Рождество Христово“ – Шипка, величествен символ на българската история и памет.
След това се отправихме към Крушунските водопади, където природата ни посрещна с прохладен дъжд. Но нито капките, нито влажното време успяха да помрачат доброто настроение и приключенския дух на групата. Напротив – те направиха преживяването още по-вълнуващо и запомнящо се.


Следващата ни дестинация беше Деветашката пещера – едно от най-впечатляващите природни чудеса в България. Огромните зали, внушителните отвори в тавана и магическата светлина, проникваща отвън, оставиха всички без думи. Не случайно това уникално място е избирано за снимачна площадка на световноизвестни филми.

В Ловеч се потопихме в атмосферата на възрожденския град. Разходихме се по Покрития мост на Колю Фичето, разгледахме паметника на Васил Левски и посетихме Ловешката средновековна крепост, откъдето се откриват впечатляващи гледки към града.

Пътуването продължи към Троян, посетихме Музея на народните художествени занаяти и приложните изкуства. Докоснахме се до богатството на българските традиции и майсторството на поколения творци. След това се отправихме към Троянския манастир – третия по големина манастир в България, известен със своята духовна атмосфера и чудотворната икона на Света Богородица Троеручица.

Макар Природонаучният музей в Черни Осъм да се оказа временно затворен за посетители, това не попречи на доброто настроение. Учениците имаха възможност да видят Националното училище за планински водачи в Черни Осъм – единственото по рода си учебно заведение в България.

Поехме и по един от най-живописните планински пътища – прохода Беклемето. Благодарение на опитния ни шофьор трудният маршрут беше преодолян спокойно и безопасно. На 1595 метра надморска височина времето отново ни поднесе изненада – силен вятър и ниски облаци не ни позволиха да достигнем до самата Арка на свободата. Но дори това не успя да ни спре. Сред красивите пейзажи на Национален парк „Централен Балкан“ направихме незабравима фотосесия и създадохме още спомени, които ще останат с нас дълго време.

Изпълнени с емоции, нови знания, усмивки и десетки снимки, поехме обратно към Хасково. Тази екскурзия за пореден път доказа, че най-ценните уроци често се случват извън класната стая – сред природата, историята и споделените мигове.

До следващото приключение!




































Краят на една учебна година, изпълнена със спомени

Завършихме учебната година по най-красивия начин – с три дни, изпълнени с приключения, смях, приятелство и незабравими емоции. Пътуването ни...